Pasovačka prvákov 2020

Prvý polrok ubehol ako voda,  žiaci museli zabrať, aby  si  udržali dobré známky, prípadne vylepšili -ak bolo treba a odniesli si domov, čo najlepšie polročné výpisy klasifikácie. Po usilovnej práci mali deň voľna a cez polročné prázdniny mohli oddychovať, či športovať.

Pasovačka prvákov

Trieda sa po mesiacoch učenia, zmenila sa miesto , kde sa bude hodovať a sláviť. Chlapci tričká a mikiny vymenili sa motýlikov a kravaty. Dievčatá prišli ako princezné. Nastúpení netrpezlivo čakajú na svojich patrónov a ceremoniál môže začať. Pompézny príchod, predstavenie prvákov aj ich patrónov naznačoval, že to bude niečo neobyčajné. Pán riaditeľ v príhovore vyzdvihol usilovnosť a šikovnosť prvákov a poprial im, aby sa im takto darilo aj naďalej. A tu zrazu sa medzi nimi objavil trpaslík a princezná z prváckeho  kráľovstva . Prišli ich poprosiť o pomoc. Zakliala ich totiž Baba Jaga. A v tom im mohli pomôcť len veľmi múdre a šikovné deti. Už pri prvej úlohe, kedy mali deti prečítať článok zo šlabikára Baba jaga zistila, že má problém. Tú splnili hravo a teraz nasledovalo počítanie príkladov. To bola tiež hračka a po zaspievaní anglickej piesni, naši prváčikovia odkliali kráľovstvo a mohlo sa pokračovať ďalej. Cechmajster pán riaditeľ potom všetkom čo uvidel ,usúdil, že každý jeden prvák , môže byť pasovaný. Po prečítaní prváckeho sľubu, už konečne nasledovalo samotné pasovanie. Po jednom spolu s patrónom pristupovali k cechmajstrovi pánovi riaditeľovi. A tento moment bol nezabudnuteľný. Vystretý chrbát, ruky pri tele a k tomu prvé vysvedčenie v rukách. Už patria oficiálne do našej školskej rodiny. Šťastní, že sa im to podarilo, že to všetko zvládli, nám ešte zatancovali tanček, v ktorom nám ukázali, že im to ide nielen rozumovo, ale sa vedia aj pekne hýbať. Po ukončení pasovacieho ceremoniálu, prijali darčeky od svojich patrónov a starších spolužiakov. V triede ich čakala hostina. Každý si mohol vychutnať svoj kúsok vynikajúcej torty a všelijaké iné dobroty. Nasledoval zaslúžený prázdninový oddych, kde načerpali sily do ďalšieho polroka. Veríme, že sa našim prváčikom bude dariť ešte viac ako doteraz. Nech im pritom sv. Dominik Savio pomáha.

A teraz sa už tešíme na karneval, ktorý  pripravujú pani vychovávateľky v školskom klube.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *