Čo sme ešte zažili od Vianoc?

Bolo toho veru dosť: hneď v prvý deň po vianočných prázdninách nám pán kaplán požehnal triedy : aby sme sa  učili v pokoji a radosti, pod vedením Ducha Svätého a boli ochraňovaní v našich podujatiach  pred všetkými nebezpečenstvami.

Aby nebola nuda  piataci aj deviataci mali zábavné vyučovanie  v anglickom jazyku s lektorkami z Indonézie. A žiaci 5.,6.,7.ročníka navštívili Lesnícku fakultu, kde si vypočuli veľmi zaujímavé prednášky a rady odborníkov o správaní sa v lese a stretnutí s medveďom. Žiaci 6.ročníka boli vo Vígľašskej Hute-Kalinke v danielej obore.

Mali sme aj kultúrne zážitky: Študenti z konzervatória v Banskej Bystrici nám predviedli svoje predstavenie o Štúrovcoch a v našom zvolenskom divadle JGT sme si pozreli veselé predstavenie Pom pomove rozprávky.

A niečo zo športových správ:  naše dievčatá boli opäť úspešné vo floorballe a  postupujú do krajského kola Floorball Sk ligy, pod záštitou TV Joj a tiež do regionálneho kola školskej floorballovej ligy   a chlapci nie sú horší, tiež  zvíťazili  v okresnom kole. Blahoželáme!!

Čo sa zimných športov týka, guľovačku sme túto zimu, zatiaľ, vynechali , ani obvyklé stavanie snehuliakov na školskom dvore sa nekonalo ☹

Avšak lyžiarsky výcvik sme úspešne absolvovali na Čertovici  a všetci sa už vieme lyžovať! 😊Ďakujeme p. kaplánovi, ktorý prišiel odslúžiť sv. omšu .

Lyžiarsky výcvik na Čertovici

Ešte jeden tradičný zimný šport v netradičnom prevedení si deti užili za odmenu. Bolo to sľúbené korčuľovanie s rozprávkovými bytosťami  pre všetkých skalných „rorátnikov“ , ktorí v advente ráno, čo ráno vstávali, aby sa každodennou rannou svätou omšou pripravili na Vianoce. Ďakujeme hlavnému organizátorovi akcie p. kaplánovi,  p. dekanovi aj sestričkám Antonele a Vianei za úvodnú modlitbu na ľade, krasokorčuliarkam zo Šporotového krasokorčuliarskeho klubu vo Zvolene za tanec na ľade a všetkým rodičom za spoluprácu.

Korčuľovanie s rozprávkovými bytosťami

Keďže naša škola má k športu a zvlášť k „hokejkovému“ športu veľmi blízko, niekoľko žiakov, rodičov a učiteľov sa rozhodlo ísť povzbudiť hráčov-kňazov našej farnosti – či už bývalých pánov kaplánov, alebo našich zvolenských rodákov – na 5-ty ročník charitatívneho hokejového zápasu kňazov do Detvy. Príprava prebiehala na hodinách výtvarnej výchovy aj v školskom klube výrobou transparentov. Samotné fandenie a hokejové pokriky nebolo treba veľmi nacvičovať, v tom sme dobrí, pretože často fandíme našim úspešným floorbalistom.

Ďakujeme za úžasnú atmosféru organizátorom, hráčom , pomocnému biskupovi košickej diecézy Marekovi Forgáčovi, nášmu otcovi biskupovi Mariánovi Chovancovi -aj za podpis, ktorý sa niektorým fanúšikom podarilo získať, a tiež všetkým fanúšikom, vďaka ktorým bola atmosféra na zimnom štadióne v Detve neopísateľná. Sily si zmerali 4 družstvá: banskobystrická , košická, spišská diecéza a rehoľníci , medzi ktorými hrali aj 3 rehoľné sestry-v minulosti úspešné reprezentačné hokejistky.  Kňazi našej banskobystickej diecézy si v prvom zápase zmerali sily s družstvom z košickej diecézy. Tento súboj nedopadol pre našich hráčov úspešne . Ako povedal v príhovore o.biskup Chovanec: „naši kňazi sú veľkodušní a nechali súperov vyhrať“. Avšak v druhom súboji, ktorý odohrali s družstvom rehoľníkov, vyhrali 7:3 a vybojovali si krásne 3.miesto. Blahoželáme! Zlato si z turnaja odniesli Spišiaci a striebro Košičania. Tešíme sa na 6-ty ročník, nech už bude kdekoľvek, CŠ sv. Dominika Savia tam chýbať nebude.

Príprava transparentov
Fandíme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *